Choď na obsah Choď na menu
 


     Brušné tance

Brušný tanec žien je pre nás mužov nesmierne sexi pohybom, ktorý pohybmi panvou, odhaleným bruškom či trasením pŕs spúšťa v nás nespútanú uzdu fantázie. Okrem toho je ale brušný tanec úžasným zdrojom sebavedomia, cestou k posilneniu chrbtice, brušného a sedacieho svalstva, jeho rytmus vám rozhýbe plecia, premasíruje vnútorné pohlavné orgány a odblokuje bolesti v krčnej chrbtici.

Je to výborný spôsob ako sa udržiavať vo fyzickej i psychickej pohode. Je ideálny pre ženy, ktoré väčšinu času strávia v práci za počítačom, lebo pohybmi typickými pre brušný tanec si dokážete uvoľniť každučkú časť svojho unaveného tela. Pohyby pri brušnom tanci sa delia na vlnivé, krúživé, trhavé či veľmi energické, takzvané šimy. Pri nich sa energicky trasie zadkom, čo docielite striedavým pohybom nôh. Tieto pohyby uvoľnia predovšetkým bedrovú časť chrbtice a nohy. Nie je to najjednoduchšie, ale keď pochopíte a chytíte ten správny grif, zakrátko pocítite, že účinok stojí zato.

Veľkou výhodou brušných tancov je, že nevyžaduje u žien vytrénované, ploché bruško. Práve naopak, pár kíl navyše nie je žiadnou prekážkou. Tanečným princípom pri brušných tancoch je to, že sa bruško nesmie sťahovať, ale musí ostať uvoľnené. To však vôbec neznamená, že by brušné svaly ostali ochabnuté. Určite nie. Pri tancoch dámy zdvíhajú hrudník, krúžia ním do strán a týmto pohybom sa naťahujú brušné svaly. Posilňujú sa rovnako intenzívne ako zadné chrbtové svalstvo. A práve fakt, že pri tom nemusíte mať neustále stiahnuté brucho, je veľmi uvoľňujúcim pocitom.

 

Obrázok

 

Bonusom pri brušných tancoch je vyformovanie sedacieho svalstva. Keďže zadok je pri tomto druhu tanca nepostrádateľnou súčasťou a takmer pri každom pohybe je zapájaný do aktivity, dámy zakrátko cítia jeho spevnenie. Ak k tomu pridáte fakt, že tieto pohyby majú veľký vplyv aj na premasírovanie vnútorných ženských orgánov, budete nadšené napríklad z toho, že sa takto zbavíte bolestivej menštruácie.

 

Pri brušnom tanci sa striedajú rýchlejšie krokové variácie s pomalšími, rýchlejšie sa pri ňom spaľujú tuky a najviac dostávajú zabrať partie bokov, stehien a ramien. Tanec nezaťažuje kĺby a blahodarne pôsobí na peristaltiku čriev.

Estetika je taktiež dôležitým nástrojom pri brušnom tanci. Bohatá farebnosť šiat, štrngajúce pliešky a peniažky na šatkách uviazaných okolo pása, rôzne zdobené podprsenky, to všetko dodáva náboj vznešenosti a krásy. Navyše, ak takto zavlníte bokmi doma pred manželom, môžete sa tešiť na nespútané „nočné tančeky“.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

je to úchvatné ...

(Kika, 25. 7. 2013 20:10)

Ja tancujem orientálny tanec , je mi 17 a verte mi je to velmi dobré :) . Ale niekedy aj dosť náročné :) ale učím sa už od mojich 12 rokov :)

AKO NA TO

(SIMONKA, 12. 12. 2012 19:50)

JE TO LAHKE LEN SA MUSITE NAUčIT ZAKLADNE POHYBY A KROKY NAJME , ALE POTOM SI POVIETE žE JE TO LAHKE NAPR. OHIBAT BRUCHO A ZADOK A RUKI KTOMU AJ NOHY TAK TO BUDE PEKNE VIZNIET VOVAS AJ VOVTANCI PROSTE VOV šETKOM LEN MUSITE CHCIET A VITO DOKAžETE.