Choď na obsah Choď na menu
 


......  Hip hop.....

Hip-hop to je celá kultúra, ku ktorej jednoznačne patrí aj tanec. Štýl, ktorý sa spájal s hip-hopom, je break dance. Objavil sa v New Yorku v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. „Hip-hop je rôznorodý tanečný štýl, ktorý využíva mnohé prvky z iných tancov,“ vysvetľuje choreografka a tanečnica Petra Paukovičová.

Ako tancovať?
Pri tomto tanečnom štýle sa zapája celé telo a je veľmi dynamický. „Ako sa hovorí, nič nieje nemožné, a tak to presne platí aj pre tanec. Každý tanečný štýl je založený na určitej technike, myslím si však, že aj pre úplného neznalca alebo začiatočníka je hip-hop vhodný. Všetko sa dá, len treba chcieť.“

Pre koho?

Hip-hop sa spája predovšetkým s mladšou generáciou, tá aj najčastejšie navštevuje tréningy. Trvajú zväčša hodinu alebo hodinu a pol. Na začiatku je rozcvička, ktorej úlohou je rozohriať svaly, aby nedošlo k ich natiahnutiu alebo roztrhnutiu. „Po rozcvičke sa začína výučba tanečnej choreografie, ktorá je zostavená z rôznych variácií, točiek či skokov.“ Postupne sa pridávajú ďalšie, vysvetľujú sa jednotlivé tanečné prvky. Zväčša sa ľudia zvyknú rozdeliť do skupín, každá tancuje zvlášť, pričom ostatné ju povzbudzujú, burcujú k lepšiemu výkonu, je to výborná zábava. Ľudia si pri tom precvičia svoje pamäťové schopnosti,“ tvrdí Paukovicova. Na konci hodiny opäť nasleduje strečing a relax, pri ktorom je dobré ponaťahovať sa a oddýchnuť si.

Prečo?
„Takúto hodinu by som odporučila asi všetkým ľuďom, ktorí majú chuť učiť sa nové veci. Je to nesmierna zábava, skvelý pocit a dobrá atmosféra,“ hovorí Petra Paukovicová. Pri pravidelnom cvičení si možno zlepšiť kondíciu alebo postavu. Keď sa tancu nevenujeme profesionálne, nemusíme sa nikam ponáhľať. Robme v takom tempe, v akom stíhame. Nikto nám nič nebude vyčítať..

 

 

                                

                                         .....KRUMP.....

                   ...../ kramp /.....   

Je Tanečný štýl, ktorý vznikol v  Los Angeles. Veľmi agresívny tanec  Najagresívnejší Hip Hopový tanec aký je.. Tanečník vyjadruje svoje pocity a dáva ich najavo : strach, hnev... Vznikol roku  92, keď boli veľke nepokoje. Ľudia sa búrili sa proti policajtom ,ktorý napádali ľudí palicami  v chudobe.. Hip Hopový tanečníci sa volaju ,,KRUMPKIS.

Oblečenie :       

Kraťase a podkolienky   :   sú veľmi zvyčajne veľmi doležité."

 Veľká bunda           : ktorá sa pri tanci pohybuje a tým dodáva lepší pohyb telu pri tanci.

 Kapucňa                 :   aby sa tanečník lepšie cítil chránený

 Dvoj tričko                  :     ak sa tanečník potí, tričko ktoré má ako druhé , dá si dole a vymení

 Ťažke topánky       :      sú doležité , pretože tento štýl je loležitý hlavne v dupaní a postavení  sa na špíčku

 

 

Základné názvy krumpu :

STOMPT            :    Sa prejavuje dupnutie nohov čo najviac, ktorej energia sa dostáva do tela

ČENSPOP       :    Táto časť spočíva viac v pohybe hrudníka / nehýbať ramenami  / !!

ARMSRINK       :    Je to silný rýchly pohyb rúk  ktorý vyzerá ako boj

CROSOVER         :   Je to tiež pohyb rúk pri ktorom sa používajú pohyby: kruhy, čiary / tento pohyb musí byť strašne rýchly !/

 

Obrázok

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nič

(Eva, 9. 1. 2017 20:31)

Nič

hip hop

(natalija sivakova, 28. 12. 2016 12:37)

Chcem sa naučit hip hop